Inteligentna pomoc i innowacje - targi REHACARE

 

 

Inteligentna pomoc i innowacje - targi REHACARE

Umożliwianie i ułatwianie osobom z niepełnosprawnością, wymagającym opieki oraz osobom w podeszłym wieku    samodzielnego życia to cel przedsiębiorstw, związków i instytucji, które w dniach 26 – 29 września zaprezentowały się na targach REHACARE 2018 w Düsseldorfie.

Dziś firma Messe Düsseldorf, będąca organizatorem REHACARE, potwierdza obecność na targach 967 wystawców z 42 krajów oraz 50 600 gości odwiedzających, wśród których byli bezpośrednio niepełnosprawni odbiorcy usług i produktów, ich opiekunowie i krewni oraz międzynarodowi eksperci
z branży rehabilitacyjnej.

 

W trakcie 4 kolejnych dni targów mieli oni niepowtarzalną okazję by zdobywać cenne informacje z zakresu pomocy osobom niepełnosprawnym i osobom starszym, potrzeb w obszarze opieki i rehabilitacji oraz samodzielnego życia.

 

Oprócz reprezentowanej prawie w komplecie niemieckiej gałęzi przemysłu rehabilitacyjnego w targach wzięło udział prawie 400 firm zagranicznych. Wśród nich były firmy pochodzące między innymi z Chin, Danii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Korei i Tajwanu i oczywiście Polski.

 

Cały artykuł dostępny jest na naszym blogu Duesseldorf Meiner Meinung nach ...

"Inteligentna pomoc i innowacje - targi REHACARE"

 

 

więcej ...

Co nowego w Düsseldorfie? Maj 2019

 

   Co nowego w Düsseldorfie?
   Maj 2019


   ...


   - opera "Romeo i Julia"

W maju zapraszamy na pięcioaktową operę francuskiego kompozytora Charles'a Gounoda według najsłynniejszej historii miłosnej Williama Szekspira pt. ''Romeo i Julia".
Charles Gounod (1818-1893) stworzył jedną z najbardziej wzruszających wersji dramatu angielskiego mistrza pióra na scenę operową. Już pierwsze takty uwertury sprawiają, że publiczność podskórnie odczuwa zbliżającą się katastrofę, jednak przez cztery pierwsze akty jest świadkiem rozwijającego się uczucia między dwojgiem młodych ludzi.

Więcej informacji na stronie: www.operamrhein.de

 

   - koncert Dido 

19 maja zapraszamy do Mitsubishi Electric Halle w Düsseldorfie na koncert brytyjskiej piosenkarki muzyki pop - Dido, która od lat jest uosobieniem niesamowitej łagodności. W programie są utwory z jej najnowszego albumu „Still On My Mind”, który ukazał się na początku marca, oraz  mega-hity, takie jak „Thank You”, „Here With Me”, „White Flag” i „Life For Rent”. Jej ponadczasowe piosenki, genialny głos oraz niewiarygodna charyzma od samego początku rzucały zaklęcie na świat muzyki.

 

   - pokaz filmów Krzysztofa Zaussiego

W maju zapraszamy do kina Black Box w Düsseldorfie na serię filmów polskiego reżysera, scenarzysty i producenta Krzysztofa Zanussiego. Jest  to forma hołdu dla reżysera z okazji jego 80. urodzin. Krzysztof Zanussi studiował fizykę i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a następnie ukończył studia na Wydziale Reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej. Zrealizował ponad pięćdziesiąt filmów fabularnych i dokumentalnych, które na stałe zapisały się w historii polskiego filmu.

          

   ...

 

To tylko kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych, które mogą umilić Wam maj w Düsseldorfie. 


 

"Zapowiedzi kulturalne - maj 2019"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

więcej ...

drupa 2020 - co zobaczymy?

 

drupa 2020 -  co zobaczymy?

Organizator targów, firma Messe Düsseldorf GmbH odnotowuje imponujące dane dotyczące zgłoszeń wystawców na targi drupa w dniu zamknięcia rejestracji.
 
 
Najważniejsze tematy targów dotyczą sfery innowacji i z pewnością mogą  stanowić bodźce dla globalnej branży technologii druku. 
Targi drupa odbędą się w dniach 16–26 czerwca 2020 r. w Duesseldorfie.
 
Zapotrzebowanie na powierzchnię wystawienniczą jest bardzo duże.
Niedługo po zamknięciu oficjalnego terminu nadsyłania zgłoszeń do udziału w targach 96% z planowanych 160 000 m2 powierzchni było już zarezerwowane. Firmy z ponad 40 krajów potwierdziły już swój udział, w tym duzi międzynarodowi gracze, a także wiele mniejszych firm i obiecujących start-upów.
drupa 2020 ponownie zajmie całe Centrum Wystawowe w Düsseldorfie.

Aktualna lista wystawców jest dostępna na stronie www.drupa.com.
 
...
 
 
Cały artykuł na naszym blogu Meiner Meinung nach ... Messe.
 
 
 
 

więcej ...

Z cyklu "Nasz gość" - Wioletta Wypijewska

 

Wioletta Wypijewska - Mistrzyni Świata Beauty International


Dziś wyjątkowym gościem naszego bloga jest Pani Wioletta Wypijewska, Mistrzyni Świata Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu mających miejsce podczas tegorocznej edycji targów Beauty Düsseldorf.


Zapraszamy na naszego bloga na ciekawą rozmowę o kosmetykach, pasji i Wioletty planach na przyszłość.

 

"Wioletta Wypijewska - Mistrzyni Świata Beauty International"

 

 

 

więcej ...

Co nowego w Düsseldorfie? Marzec 2019

 

   Co nowego w Düsseldorfie?
   Marzec 2019


   ...


           - Opera "Schade, dass Sie eine Hure war"

W marcu zapraszamy do Opery Reńskiej w Düsseldorfie na operę w 5 aktach pt. „Schade, dass Sie eine Hure war”(Szkoda, że jest nierządnicą).Opera oparta jest na siedemnastowiecznej sztuce angielskiego poety i dramaturga Johna Forda, który nie tylko skupił się w swoim utworze na zakazanej miłości, ale przede wszystkim opowiedział o niedoskonałościach ludzkiej natury, o zniewoleniu przez namiętność, o nietolerancji, żądzy posiadania władzy nad drugim człowiekiem, o próżności i zadufaniu, dwulicowości i obłudzie.

 

- koncert Boba Dylana

31 marca, w Mitsubishi Electric Halle odbędzie się koncert Boba Dylana, amerykańskiego piosenkarza, kompozytora, autora tekstów, poetę i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 2016. Bob Dylan jest jedną z najważniejszych postaci muzyki popularnej ostatnich pięciu dekad.

 

          - karnawał w Düsseldorfie

Właśnie rozpoczął się karnawał w Düsseldorfie, który potrwa przez kilka najbliższych dni. W sobotę 2 marca odbędzie się parada dzieci i młodzieży, a w niedzielę wszyscy chętni będą mogli świętować na ulicach miasta. W poniedziałek przez miasto przejdzie ogromna procesja ludzi przebranych w kolorowe stroje i w różne postacie ze świata baśni i filmów. Organizatorzy wydarzenia przewidują około 6 000 ludzi.

 

   ...

 

To tylko kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych, które mogą umilić Wam marzec w Düsseldorfie. 


 

"Zapowiedzi kulturalne - marzec 2019"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej ...

Z cyklu "Nasz gość" - Wojciech Bońkowski

 

Wojciech Bońkowski - wydawca pisma o winie "Winicjatywa.pl&Ferment"

 

Dzisiaj gościem naszego bloga jest Wojciech Bońkowski, wydawca nowego pisma o winie pod nazwą "Winicjatywa.pl&Ferment".

Zapraszamy na ciekawą rozmowę o chińskim rynku win i trendach w jego konsumpcji.

 

Wojciech Bońkowski wydawca pisma o winie "Winicjatywa.pl&Ferment".

 

 

więcej ...

Branża retail w Indiach - in-store Asia 2019

 

Brażna retail w Indiach - in-store Asia 2019

 
             In-store asia – największe targi dla branży Retail w Indiach już w marcu!   
 
 
 
 
W dniach 14-16 marca 2019 zapraszamy na 12. edycję targów dla branży Retail – in-store asia, które odbędą się w Bombaju/Indie. Jest to największa wystawa na subkontynencie indyjskim dla handlu detalicznego i inwestycji w zakresie projektowania sklepów, visual merchandisingu i marketingu wystawienniczego.
W ciągu ostatnich 10 lat in-store asia stały się obowiązkową datą w kalendarzu wszystkich najważniejszych decydentów indyjskiej sceny handlowej i nie tylko. Poza tym należą do najbardziej prestiżowej rodziny targów dla branży Retail, w której czołowe miejsce zajmują targi EuroShop, czyli Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów, Sprzedaży i Reklamy. Na kolejną edycję EuroShop zapraszamy już w lutym 2020 r. do Düsseldorfu. 
 
 
     
 
  Targi in-store Ssia z roku na rok zyskują na popularności…
 
11. edycja targów in-store Ssia, która odbyła się w marcu 2018, zakończyła się ogromnym sukcesem. W wystawie udział wzięło 150 firm z 6 krajów. Do centrum wystawienniczego Bombay Convention & Exhibition Centre (BCEC) przybyła rekordowa ilość gości, bo aż 7 600 odwiedzających z 20 krajów.

Na 12 000 m2 firmy zaprezentowały swoje innowacyjne produkty oraz rozwiązania dla branży Retail w 7 sektorach tematycznych: POP Display & Shopper marketing, technologie detaliczne, oznakowanie i druk cyfrowy, projektowanie detaliczne, visual merchandising, oświetlenie oraz materiały i wyposażenie. Ta edycja in-store asia zapisała się w historii targów nie tylko rekordową liczbą wystawców i odwiedzających, ale również pod względem ilości zaprezentowanych innowacji. Bardzo oryginalne a niekiedy nawet fantazyjne projekty stoisk zrobiły ogromne wrażenie na specjalistach z branży.

Precyzyjnie wykonane zabudowy targowe, dbałość o detale i kreatywna prezentacja produktów to znaki rozpoznawcze tej edycji.
 
 
...
 
Więcej informacji dot. branży retail w Indiach oraz projektu in-store asia 2019 na naszym blogu Duesseldorf Meiner Meinung nach...
 
 
Zapraszamy.
 

więcej ...

Co nowego w Dusseldorfie? Luty 2019

 

   Co nowego w Düsseldorfie?
   Luty 2019


   ...


   - występy grupy "DRUM TAO",

Mistyczne brzmienie, niesforne rytmy i japońskie sztuki walki, to wszystko będzie można doświadczyć podczas spektaklu zespołu samurajów „DRUM TAO” w Mitsubishi Electric Halle w Düsseldorfie.  

   - koncert zespołu "The 12 Tenors",

Zespół THE 12 TENORS to grupa młodych wokalistów, którzy w ostatnim czasie osiągnęli ogromny sukces, podbijając serca publiczności w Chinach, Japonii i Niemczech. Ich głównym celem jest zarazić publiczność swoją pasją do muzyki. Już 7 lutego wystąpią w Mitsubishi Electric Halle z nowym repertuarem, w którym oprócz świeżych piosenek zaprezentują znane wszystkim światowe hity.

 

   ...

 

To tylko kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych, które mogą umilić Wam luty w Düsseldorfie. 


 

"Zapowiedzi kulturalne - luty 2019"

więcej ...

Najlepszy wynik w historii tych targów - CARAVAN SALON w Dusseldorfie

 

 

Najlepszy wynik w historii tych targów - CARAVAN SALON w DüsseldorfieTargi CARAVAN SALON DÜSSELDORF 2018 przerosły wszelkie oczekiwania znacznie przebijając rekordowy wynik z ubiegłego roku.


Te największe na świecie targi przyczep i aut kempingowych w swojej 57 odsłonie przeżyły największą w swojej historii ilość odwiedzających. „W ciągu dziesięciu dni zanotowaliśmy ogromną ilość 248 000 odwiedzających (2017: 232 000). Cieszymy się z tego niesamowitego wyniku, który świadczy o wspaniałej współpracy wystawców, Związku Przemysłu Przyczep Kempingowych i naszej firmy“ – podsumowuje Joachim Schäfer, prezes firmy Messe Düsseldorf. Mobilny urlop jest obecnie w modzie.


Rekordowa ilość rejestracji pojazdów kempingowych bezpośrednio przekłada się na świetne nastroje w branży. „Dało się to odczuć na targach CARAVAN SALON. Zarówno wśród wystawców jak i odwiedzających panowała  wspaniała atmosfera. Po raz kolejny odnotowaliśmy dużą ilość osób, odwiedzających nasze targi po raz pierwszy - aż 35%. Właśnie dla tych nowicjuszy przygotowaliśmy punkt doradczy StarterWelt. Ponadto zwróciliśmy również uwagę na wzrost zainteresowania taką formą spędzania urlopu wśród rodzin z dziećmi“ - dodaje Stefan Koschke, dyrektor CARAVAN SALON.Pełne podsumowanie minionej edycji targów Caravan Salon na naszym blogu Meiner Meinung nach...Messe"Targi CARAVAN SALON DüSSELDORF z najlepszym wynikiem w historii."

 

więcej ...

Zapowiedzi kulturalne styczeń 2019

  

     Zapowiedzi kulturalne - STYCZEŃ 2019


   ...


   "Lackbalett" czyli intermedialny spektakl taneczny,

   koncert Ennio Morricone,

   wystawa porcelany miśnieńskiej w Muzeum Hetjens,

   koncert jazzowy Laury Totenhagen.

   ...

 

To tylko kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych, które mogą umilić  styczeń w Düsseldorfie. 


 

"Zapowiedzi kulturalne - styczeń 2019"

więcej ...

Wesołych Świąt

więcej ...

Komunikat w sprawie zmiany numerów telefonów

 

KOMUNIKAT

 

Uprzejmie informujemy, że z dniem 19 listopada 2018 r. uległy zmianie numery telefonów stacjonarnych w A.S. Messe Consulting Sp. z o.o.

Aktualne numery telefonów to:

tel. +48 22 664 63 14
                 664 63 15

fax. +48 22 664 63 18

 

 

więcej ...

Najlepsze przedstawicielstwo roku - po raz trzeci !!!

 

 

Najlepsze przedstawicielstwo na Europę Środkowo-Wschodnią - po raz trzeci !!!

 

Uprzejmie informujemy, że A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. – przedstawicielstwo Messe Düsseldorf GmbH w Polsce zostało nagrodzone i otrzymało, po raz trzeci, tytuł Najlepszego przedstawicielstwa w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Budapeszt, 21.06.2018

 

więcej ...

Global Exhibitions Day 2018 za nami

 
Global Exhibitions Day 2018 za nami

Aż 85 krajów/regionów z całego świata wzięło udział w tegorocznych obchodach Global Exhibitions Day.

W tym roku Światowy Dzień Targów obchodziliśmy 6 czerwca, ale już na wiele miesięcy wcześniej w wielu krajach podejmowano działania wspierające przemysł targowy - szkolenia, spotkania, happeningi, wywiady z pracownikami targowymi, z wystawcami.

Pokazywaliśmy Wam naszą pracę, ale i pasję.

Pokazywaliśmy, jak ciekawy, bogaty, różnorodny jest przemysł targowy.


Pokazywaliśmy, że targi to przemysł spotkań, jak jest też nazywanym, łączy ludzi, wzbogaca nas, daje szansę poznania innych kultur, mentalności, firm i ich produktów.

Dlatego tak wielu z nas swoje życie zawodowe związało z targami, wystawami i eventami.


 

więcej ...

ProWein 2018 i już zaraz 2019

 
ProWein 2018 i już zaraz 2019
 
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Win i Alkoholi - ProWein za nami.
Znamy już datę odbywania się targów w 2019 roku. Wszystkich uczestników targów, potencjalnych wystawców na kolejnych edycjach targów oraz wszystkich zainteresowanych uprzejmie informujemy, że kolejna edycja targów ProWein odbędzie się w dniach 17 - 19 marca 2019. 
 
Równocześnie zachęcamy do tego, by planując wakacyjne wyjazdy zaplanowali Państwo również przygotowanie i wysłanie formularza zgłoszenia do udziału w targach ProWein 2019. Termin nadsyłania zgłoszeń mija z dniem  31 lipca 2018 r.
 
A tymczasem, dla wszystkich tych którzy byli obecni w Düsseldorfie i tych, którzy wizytę na targach ProWein mieli w planach ale niestety nie wyszło, mamy dziś na blogu podsumowanie ostatniej edycji. 

Zapraszamy do lektury !!!
 
 
 
 
 
 

więcej ...

6 czerwca - światowy dzień targów

 

6 czerwca - światowy dzień targów 

Już za tydzień Światowy Dzień Targów !!!


Jest to już 3 edycja globalnej kampanii promocyjnej na rzecz targów.
Ma ona na celu pokazanie targów jako nowoczesnego narzędzia marketingowego, a także zaakcentowanie istotnego wkładu przemysłu targowego w rozwój gospodarki.

W ramach obchodów Światowego Dnia Targów równolegle na całym świecie zorganizowanych
zostanie szereg wydarzeń promujących przemysł targowy.

Do tej inicjatywy przystąpiły takie organizacje targowe jak: Polska Izba Przemysłu Targowego (Polska), IAEE i SISO (Stany Zjednoczone), AAXO i EXSA (Afryka Południowa), AEFI i CFI (Włochy), AEO (Wielka Brytania), AFE (Hiszpania), AUMA i FAMAB (Niemcy).

Zapraszamy do wzięcia udziału w kampanii promocyjnej UFI "Global Exhibitions Day 2018".

 

 

więcej ...

Firma z rekomendacją PIPT

 

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informujemy, że Rada Polskiej Izby Przemysłu Targowego uhonorowała naszą firmę certyfikatem jakości

"Firma z rekomendacją Polskiej Izby Przemysłu Targowego".

 

 

Ten prestiżowy tytuł jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług świadczonych przez A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. na rzecz klientów targowych - zarówno wystawców jak i zwiedzających. Nasza działalność związana z realizacją licznych projektów targowych jest dowodem na to, że branża wystawiennicza bardzo dynamicznie się rozwija, podążając za aktualnymi światowymi trendami.

 

Otrzymany certyfikat "Firma z rekomendacją PIPT" jest swego rodzaju uhonorowaniem 14 lat działalności firmy A.S. Messe Consulting Sp. z o.o.

 

Cieszymy się bardzo i dziękujemy za wyróżnienie.

 

 

 

więcej ...

Zapowiedzi kulturalne - maj 2018

 

Zapowiedzi kulturalne - maj 2018


...


Dzień Europy w Düsseldorfie,

wystawa "Welcome to the jungle",

koncert Neny,

festiwal Jazz Rally Düsseldorf,

rozpoczęcie sezonu targowego ryb.

...

 

To tylko kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych, które mogą umilić maj w Düsseldorfie. 


 

"Zapowiedzi kulturalne - maj 2018"


 

więcej ...

Targi - okno na świat

 

Targi – okno na świat

Wywiad z Agnieszką Strzelczyk-Walczak – prezes zarządu A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. *

 

Jakie korzyści według Pani płyną dla polskich przedsiębiorców uczestniczących w targach organizowanych w Niemczech?

Ale dlaczego Niemcy, dlaczego Düsseldorf?

Jak zachęcają Państwo polskie firmy do prezentowania swoich produktów za granicą?

 

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w artykule pod tytułem "Targi - okno na świat" opublikowanym w numerze 3 czasopisma MECHANIK.

 

 

więcej ...

Targi C-STAR – kształtuj przyszłość branży retail

 

Targi C-STAR – Kształtuj przyszłość branży retail !!!

Targi C-star jako platforma wymiany informacji…

26 kwietnia w Szanghaju rusza kolejna edycja targów C-star – Międzynarodowe Targi Rozwiązań i Trendów dla Branży Retail, które od lat cieszą się bardzo dobrą opinią wśród specjalistów. C-star – to idealna platforma dla producentów, sprzedawców  oraz ekspertów przemysłowych z całego świata, którzy chcą się komunikować i na bieżąco otrzymywać informacje na temat zmian w sektorze handlu detalicznego. To także miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto szuka inspiracji i chce udoskonalać swoją działalność. Podczas najbliższej edycji targów zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia i trendy w globalnej branży detalicznej, a także koncepcje i innowacje dotyczące samego projektowania sklepów. Tego wszystkiego będzie można doświadczyć w jednym z największych centrów wystawienniczych w Chinach – czyli w Shanghai New International Expo Centre, które pod każdym względem spełnia wymagania wystawców oraz zwiedzających.

 

Więcej na www.messeundduesseldorf.blogspot.com
 

Artykuł pt. "Targi C-STAR - kształtuj przyszłość branży retail".

 

 

więcej ...

Rewelacyjny wynik targów EuroCIS 2018

 

Rewelacyjny wynik targów EuroCIS 2018

Mobilne rozwiązania, samodzielne skanowanie, sztuczna inteligencja i wirtualna rzeczywistość to elementy charakteryzujące nowoczesne zakupy.
 

Targi EuroCIS 2018 ugruntowały swą pozycję wiodących targów specjalistycznych w dziedzinie technologii sprzedażowych. W ciągu trzech dni targów, od 28 lutego do 01 marca, do Düsseldorfu przybyło prawie 12.000 odwiedzających z kraju i zza granicy. Do tej pory nie odnotowano tak dużej liczby odwiedzających (2016: 10.253). Tym samym targi EuroCIS wykazują we wszystkich swoich elementach składowych znaczne wzrosty - nawet liczba wystawców wynosząca 470 przedsiębiorstw pochodzących z 29 państw oraz wynajęta powierzchnia wystawiennicza 13.400 m² znacznie przebiły ubiegłoroczne wyniki (2016: 411 / 10.767).

„Cieszymy się, że targi EuroCIS mogą kontynuować swój sukces“ - nie ukrywa swego zadowolenia Hans Werner Reinhard – prezes Messe Düsseldorf. „W ciągu ostatnich niemal dziesięciu lat targi EuroCIS awansowały na pozycję wiodących targów w zakresie technologii sprzedażowych. Obecny dynamiczny rozwój technologiczny zarówno w handlu stacjonarnym jak i handlu online oraz wynikające z nich inwestycje w handlu dodają nam skrzydeł do dalszej pracy przy targach EuroCIS“ – podkreśla Reinhard. 

Więcej na www.messeundduesseldorf.blogspot.com

 

Artykuł pt. "Rewelacyjny wynik targów EuroCIS 2018". 

więcej ...

EXPOMIN 2018 – ostatnia prosta

 

 

 

 

 

 

 EXPOMIN 2018 – ostatnia prosta

 

„Messe Düsseldorf Group” i chilijski organizator targów firma „Fisa S.A. kontynuując wieloletnią współpracę zapraszają do Santiago de Chile na EXPOMIN, wiodące targi przemysłu wydobywczego Ameryki Łacińskiej.

Najbliższa edycja targów EXPOMIN odbędzie się w centrum wystawienniczym Espacio Riesco w Chile w dniach 23-27 kwietnia 2018 r. i możemy już zapowiedzieć bardzo duży udział międzynarodowych wystawców. Do udziału w tegorocznej edycji targów zgłosiły się firmy z Chin i wszystkich części Azji, Europy, Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej oraz Afryki, a ich celem jest zaprezentowanie najnowszych technologii, elementów wyposażenia, maszyn, urządzeń oraz usług w zakresie wydobywania i przetwarzania surowców.

 


Pełna lista wystawców, na której widnieje 1 200 firm z 38 krajów jest dostępna pod poniższym linkiem.

http://expomin.cl/listado-expositores-2018-ing.php


Poniżej zaś podaję link do interaktywnego planu hal centrum wystawienniczego Espacio Riesco, na którym w łatwy i szybki sposób można zlokalizować ekspozycje poszczególnych firm.
Do dyspozycji wystawców oddano teren otwarty oraz 3 hale wystawiennicze.

http://expomin.cl/plano-ing.php

 

Więcej na www.messeundduesseldorf.blogspot.com

Artykuł pt. "EXPOMIN 2018 - ostatnia prosta"

więcej ...

Kwiecień 2018 - co nowego w Düsseldorfie?

 

 

 

Kilka dni temu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, ale za oknem nic na to nie wskazuje. Mamy nadzieję, że pogoda szybko się poprawi, a na razie zapraszamy Was na nową porcję wiadomości kulturalnych prosto z Düsseldorfu …
 
Oto kilka naszych kwietniowych propozycji.
 

więcej ...

Rozmowa z Christianem Grosser - dyrektorem targów MEDICA

 


Rozmowa z Christianem Grosser - dyrektorem targów Medica

 

Christian Grosser, mężczyzna z wizją, pasjonat gier komputerowych, dyrektor targów technologii medycznej  MEDICA i perfekcyjny organizator.

Dzisiaj specjalnie dla Was na naszym blogu!

 

Zapraszamy do lektury.

Rozmowa z Christianem Grosser - dyrektorem targów MEDICA

 

 

 

 

więcej ...

Marzec 2018 - co nowego w Düsseldorfie?

 

 

 


Bez wątpienia w ostatnim miesiącu odbyło się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych w Düsseldorfie, ale to nie oznacza, że marzec będzie pod tym względem słabszy.

Przed nami wiele interesujących koncertów, wystaw, pokazów filmowych oraz spektakli, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy. A oto kilka najciekawszych naszym zdaniem propozycji …

 

Zapowiedzi kulturalne - marzec 2018

więcej ...

Słownik Pojęć Branży Targowej

Polska Izba Przemysłu Targowego opracowała oficjalny "Słownik Pojęć Branży Targowej", który systematyzuje od lat stosowaną w polskiej branży targowej terminologię.

Powodem, dla którego podjęto decyzję o przygotowaniu takiego słownika była, zdaniem ekspertów targowych Izby, nieczytelność stosowanej terminologii dla wielu interesariuszy przemysłu targowego - w tym dla władz ustawodawczych  oraz  mediów. Tym  bardziej,  że  w  prawodawstwie  polskim  brakuje  uregulowań  dla  tej  szczególnej  branży gospodarki, jaką są targi i wystawy.

Niewiele jest też literatury, która fachowo objaśnia czym są targi i jakie jest ich znaczenie. 


Dzięki przyjęciu i promocji "Słownika Pojęć Branży Targowej", PIPT ma nadzieję wyjaśnić wiele nieporozumień wokół prawidłowej interpretacji znaczenia najważniejszych definicji, takich jak m.in. definicja i klasyfikacja targów,  pojęcie i kryteria dla obiektu targowego, definicja organizatora targów, przedsiębiorstwa usług targowych i wiele innych.

Niezrozumienie terminologii związanej z branżą targową i wystawienniczą, a także funkcji, jakie targi pełnią we współczesnej gospodarce, wielokrotnie było  i  jest  nadal przyczyną  nadużywania  samego  terminu „targi” przez   nieprofesjonalnych organizatorów.

Termin „targi” pojawia się co roku w Polsce w nazwach co najmniej kilkudziesięciu wydarzeń mających pewne cechy targów, lecz organizowanych przez różne firmy w nieodpowiednich warunkach lokalowych i oferujących niskiej jakości usługi dla klientów tych wydarzeń. To ogromnie deprecjonuje rangę targów w Polsce, cenionych przez wystawców i zwiedzających z kraju i zagranicy oraz rangę profesjonalnych organizatorów targów, obiektów targowo-konferencyjnych oraz dostawców usług związanych z organizacją targów, takich jak np. projektowanie i budowa stoisk targowych, transport, spedycja i logistyka targowa i inne.SŁOWNIK POJĘĆ BRANŻY TARGOWEJ


1. Targi – to wydarzenie gospodarcze, społeczne i kulturowe służące rozwojowi przedsiębiorstw, promocji gospodarczej towarów i usług oraz bezpośrednim relacjom międzyludzkim w biznesie; targi mają bezpośredni związek z rozwojem otwartej i zróżnicowanej gospodarki, pełnią ważną rolę w rozwoju regionów i kraju. Targi są miejscem bezpośrednich spotkań, odbywanych w ramach zorganizowanego rynku, regularnie, w ustalonym miejscu, w z góry określonym terminie początkowym oraz o ściśle określonym czasie trwania; uczestnikami targów są wystawcy i zwiedzający. Zadaniem targów jest umożliwienie wszystkim uczestnikom zaprezentowania wzorów produktów, towarów lub usług celem ich promocji oraz dokonania transakcji handlowych w przyszłości.

2. Ze względu na zasięg targi dzielimy na

a) targi międzynarodowe – to targi, które spełniają co najmniej jedno z następujących kryteriów:
     - liczba wystawców zagranicznych na tych targach stanowi przynajmniej 10% (dziesięć procent) liczby wystawców ogółem;
     - liczba zwiedzających zagranicznych lub ich wejść na tych targach stanowi przynajmniej 5% (pięć procent) liczby ogółem tych zwiedzających lub ich wejść;
Metody liczenia wystawców i zwiedzających określają standardy i definicje UFI - Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. O spełnieniu kryteriów decyduje protokół z audytu danych statystycznych targów.

b) targi krajowe – to targi, które nie spełniają żadnego z powyższych kryteriów.
c) targi regionalne – to targi, których wystawcy pochodzą z jednego lub sąsiednich regionów geograficznych.

3. Działalność targowa – profesjonalna działalność usługowa polegająca na organizacji targów w obiektach targowych, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły.

4. Organizator targów – osoba fizyczna lub prawna zajmująca się organizacją targów.

5. Współorganizator targów – osoba fizyczna lub prawna, która na mocy umowy z organizatorem przejmuje od niego niektóre prawa i obowiązki organizatora, figurująca w oficjalnej informacji dotyczącej danych targów.

6. Operator obiektu (kompleksu) targowego – osoba fizyczna lub prawna posiadająca stałe lub czasowe prawo do zarządzania obiektem spełniającym wymogi organizowania targów oraz udostępniania go osobom trzecim w celu organizacji targów.

7. Przedstawiciel targów – osoba fizyczna lub prawna dokonująca czynności cywilno-prawnych w imieniu organizatora targów w granicach otrzymanego upoważnienia.

8. Agent targów – osoba fizyczna lub prawna będąca pośrednikiem działającym w przemyśle targowym, kojarząca kontrahentów z organizatorami targów lub dostawcami usług targowych.

9. Obiekt (kompleks) targowy – to budynek lub kompleks budynków i budowli zbudowanych z przeznaczeniem na organizację wydarzeń (eventów), w którym mogą odbywać się targi i wystawy i który oferuje uznane w branży wysokiej jakości usługi dla targów kontraktacyjnych (B2B) oraz targów konsumenckich (B2C), w którym także mogą odbywać się innego typu wydarzenia z branży spotkań (podstawa: definicja obiektu targowego przyjęta przez UFI, listopad 2016 r.).

Hotele, obiekty użyteczności publicznej, obiekty sportowe, parki i konstrukcje tymczasowe nie są traktowane jako obiekty targowe, nawet jeśli odbywają się w nich targi (podstawa: stanowisko UFI, listopad 2016 r.).


10. Teren targów – przestrzeń, na której odbywają się targi oraz teren jej towarzyszący (parkingi, drogi), immanentnie związany z targami.

11. Całkowita powierzchnia targowa netto (targów /wydarzenia targowego) - powierzchnia ogółem zajmowana przez wydarzenie targowe (zarówno kryta jak i otwarta), podawana w metrach kwadratowych, którą stanowi suma:

a) powierzchni zajętej przez wystawców na podstawie umów cywilnoprawnych oraz faktycznie zajmowanej przez wystawców przez cały czas trwania targów,
b) powierzchni dodatkowo udostępnionej wystawcom na podstawie innych umów cywilnoprawnych, dostępnej także dla zwiedzających przez cały czas trwania targów oraz
c) specjalnej powierzchni pokazowej, nieprzypisanej konkretnemu wystawcy, a służącej prezentacjom, demonstracjom towarów będących w ruchu i podobnych przedsięwzięć związanych tematycznie z odbywającymi się targami.

12. Powierzchnia targowa brutto (targów / wydarzenia targowego) - suma całkowitej powierzchni targowej netto wraz z powierzchnią sąsiadujących przejść i foyer oraz pomocniczych powierzchni usługowych.

13. Wystawca – podmiot, który wynajmuje określoną powierzchnię otwartą lub krytą na podstawie umowy cywilnoprawnej (zawartej z organizatorem targów) w celu prezentacji oferty handlowej, występujący w imieniu własnym lub na rzecz innego przedsiębiorcy, przez cały czas trwania targów. Wystawca może być krajowy lub zagraniczny:

a) wystawca krajowy – to wystawca, który w formularzu zgłoszenia udziału w targach deklaruje swoją siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
b) wystawca zagraniczny – to wystawca, który w formularzu zgłoszenia udziału w targach deklaruje swoją siedzibę poza terenem Rzeczypospolitej Polskiej.

14. Współwystawca - podmiot, który za wiedzą i zgodą wystawcy oraz po rejestracji swojej obecności u organizatora targów współużytkuje z wystawcą stoisko targowe oraz prezentuje własne towary lub usługi przy pomocy własnego personelu.

15. Stoisko targowe - przestrzeń przypisana konkretnemu wystawcy oraz wydzielona na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej z organizatorem targów.

16. Przedsiębiorca usług targowych - osoba fizyczna lub prawna świadcząca profesjonalne usługi związane z udziałem w targach, w szczególności takie jak:

a) projektowanie i aranżacja przestrzeni targowej,
b) budowa, wyposażenie stoisk targowych,
c) budowa przenośnych hal targowych,
d) transport, spedycja i logistyka
e) wynajem i serwis sprzętu (IT, AV, oświetlenia, itp.)
f) media, reklama, promocja,
g) digital services,
h) tłumaczenia,
i) wynajem ochrony,
j) catering;
k) wynajem dodatkowej obsługi i inne.

17. Zwiedzający - rozumie się przez to osobę fizyczną, która posiada prawo wstępu na targi. Zwiedzających dzielimy na:

a) konsumentów – osoby fizyczne odwiedzające targi nie związane bezpośrednio ze swoją działalnością gospodarczą lub zawodową.
b) zwiedzających profesjonalnych – osoby fizyczne odwiedzające targi związane bezpośrednio ze swoją działalnością gospodarczą lub zawodową.

 

 

Lista istotnych kryteriów Polskiej Izby Przemysłu Targowego dla oceny obiektu targowego:

 

1. Podstawowe informacje i parametry techniczne obiektu:

- powierzchnia wystawiennicza (tzw. targowa brutto) obiektu,
- wysokość obiektu,
- liczba kondygnacji,
- wejścia – ich liczba, wysokość i szerokość,
- windy towarowe - ich parametry (maksymalny udźwig w kg, szerokość, głębokość i wysokość),
- windy osobowe – ich parametry (maksymalny udźwig w kg, liczba osób),
- rodzaj posadzki,
- nośność podłóg (w kpa),
- przestrzeń bezsłupowa,
- przepusty instalacji w podłodze,
- maksymalna możliwa wysokość podwieszeń w obiekcie,
- dopuszczalne obciążenie stropów,
- możliwość i parametry doprowadzenia mediów do stoisk wystawców (energii elektrycznej, wody, sprężonego powietrza, instalacji grzewczo – chłodzącej, internetu przewodowego i bezprzewodowego),
- czy obiekt jest klimatyzowany,
- przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- systemy kontroli rejestracji dostępu (wjazdy, wejścia);

 

2. Regulamin obiektu i czynniki bezpieczeństwa:

- dostępny regulamin obiektu, zawierający: przepisy techniczne i porządkowe, warunki techniczne obiektu, przepisy dotyczące budowy stoisk targowych, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, bezpieczeństwa pracy, zasady komunikacji w obrębie obiektu targowego, bezpieczeństwa wystawców i zwiedzających, ochrony środowiska;
- funkcjonujące systemy monitoringu,
- punkt medyczny ( stały, czasowy),
- posterunek policji (stały, czasowy);

 

3. Usługi w obiekcie dostępne dla wystawców:

- usługi projektowania i budowy stoisk,
- usługi transportu i przeładunku (załadunku, rozładunku),
- usługi składowania / magazynowania,
- ochrona stoisk,
- sale spotkań / konferencyjne z infrastrukturą teleinformatyczną,
- gastronomia stała / czasowa;
- komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna
– dostępne w języku polskim i międzynarodowym (np. j. angielskim): strona internetowa; informacje techniczne, plany powierzchni, udogodnienia, przepisy obowiązujące w obiekcie, informacje nt. dostępnych usług, materiały promocyjne dot. obiektu);

 

4. Dostępność komunikacyjna obiektu:

- parking / parkingi
- liczba miejsc parkingowych (dla samochodów osobowych, autobusów),
- dostępność środków komunikacji:
      - odległość od lotniska,
      - odległość od dworca kolejowego,
      - odległość od przystanków komunikacji miejskiej,
      - dostępność taxi.

 

 

 

Rada Polskiej Izby Przemysłu Targowego, Poznań, 22 sierpnia 2017 r.
 

 

więcej ...

LUTY 2018 - co nowego w Düsseldorfie?

 

 

Luty w Düsseldorfie zapowiada się bardzo interesująco.

Przed nami wiele ciekawych wydarzeń, w tym kilka koncertów światowej sławy artystów, wiele zaskakujących wystaw, przedstawień teatralnych oraz święto fotografii.

Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. 

Poniżej przedstawiamy Wam kilka, naszym zdaniem, najciekawszych propozycji...
 

Zapowiedzi kulturalne luty 2018

więcej ...

Rozmowa z Petrosem Michelidakisem Dyrektorem targów boot

 
 
 
Już za kilka dni wielkie otwarcie targów boot 2018, a u nas rozmowa z Dyrektorem targów boot – Petrosem Michelidakisem, człowiekiem wielkiej klasy, dla którego praca to również pasja. 
 
Opowie nam o swojej pracy, pasji, trudach związanych z piastowaniem kierowniczego stanowiska oraz o niespodzienakach jakie ma dla miłośników sportów wodnych podczas najbliższej edycji targów boot w Düsseldorfie.
 

Zapraszamy do lektury!
 
 

więcej ...

STYCZEŃ 2018 - co nowego w Düsseldorfie?

Nowy rok, to nowy początek i nowe otwarcie.
 
Przed nami w Düsseldorfie wiele targów dla różnych branż, a na nich najnowsze rozwiązania technologiczne, innowacyjne produkty i wiele zaskakujących projektów.
A co w tym czasie oferuje nam miasto?

Oto kilka propozycji na styczeń ...

więcej ...

Cele biznesowe a aranżacja stoiska targowego

 
Cele biznesowe a aranżacja stoiska targowego
 
Punktem wyjściowym każdej decyzji firmy, także co do udziału w targach, jest wcześniejsze jasne i precyzyjne określenie celów biznesowych swojej firmy. Następnie dopiero dobieramy właściwe instrumenty do ich osiągnięcia w zgodzie z możliwościami firmy.
Będą zatem sytuacje, kiedy firma niekoniecznie powinna wybrać udział w targach, a wybrać inny instrument marketingowy do realizacji swoich celów biznesowych. Dla innych z kolei targi będą świetnym narzędziem komunikacji marketingowej.

W przypadku podjęcia pozytywnej decyzji co do udziału w targach rozpoczyna się proces wyboru właściwej dla firmy imprezy targowej ze względu na jej tematykę, lokalizację i wiele innych czynników. Po dokonaniu wyboru takiej imprezy rozpoczyna się przygotowanie do udziału w targach. Jednym z elementów takiego procesu przygotowawczego jest właśnie aranżacja stoiska targowego, na której skupiamy się w materiale pt. "Cele biznesowe a aranżacja stoiska targowego".

Zapraszamy do lektury tekstu licząc na to, że dostarczy on Państwu ciekawych informacji. 

 

więcej ...

GRUDZIEŃ 2017 - co nowego w Düsseldorfie?


Grudzień to miesiąc rozliczeń, sprawozdań, podsumowań, zakupów, świątecznych przygotowań oraz noworocznych postanowień ...

Gdy już to wszystko zrobimy (albo w przerwie w realizowaniu tego wszystkiego) warto zwrócić uwagę na to co oferuje nam Düsseldorf.

 

Na naszym blogu podpowiadamy co w najbliższym czasie będzie się działo w Duesseldorfie i na co warto zwrócić uwagę.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Bloga "Meiner Meinung nach...Duesseldorf" i lektury artykułu pt. "Grudzień w Düsseldorfie".

 

 

 

 

więcej ...

Visual Merchandising Forum

 

Visual Merchandising, który sprzedaje

 

26 października 2017 r. w Warszawie miała miejsce 5. edycja VM Forum – corocznej imprezy wskazująca trendy w visual merchandisingu na następny rok.  Organizatorem wydarzania była firma szkoleniowo-wydawnicza Promedia i jej właściciel – Jerzy Osika, który rozpoczął cykl wykładów. Na przykładach z różnych stron świata przedstawił zgromadzonym, jak zmieniają się potrzeby klientów, w jaki sposób reaguje na nie handel i co to oznacza dla visual merchandisingu dzisiaj i w najbliższej przyszłości. Podczas VM Forum można było dowiedzieć się m.in. jak dopasować działania VM do oczekiwań klientów, jak wykorzystać narzędzia marketingu sensorycznego, by zyskać i utrzymać klientów oraz z jakich nowoczesnych rozwiązań warto korzystać, by zyskać konsumenta 4.0 i co nowego zaproponowali światu wystawcy targów EuroShop 2017 w Düsseldorfie.

Uczestnikami wydarzenia byli przede wszystkim przedstawiciele firm oferujących usługi w zakresie projektowania sklepów i centrów handlowych, jak również firmy zajmujące się wyposażeniem sklepów, przedsiębiorstwa produkujące systemy komunikacji wizualnej lub zajmujące się marketingiem sensorycznym oraz firmy reprezentujące nowoczesne technologie w handlu. W trakcie VM Forum nie zabrakło również naszego przedstawicielstwa. Tym razem obecność A.S. Messe Consulting polegała na promocji targów z portfolio Messe Düsseldorf dla branży retail w postaci pakietu informacji, który każdy uczestnik wydarzenia otrzymał przy wejściu na konferencję. Dzięki temu każdy gość mógł zapoznać się bezpośrednio z ofertą targów EuroCis 2018, EuroShop 2020, in-store Asia 2018 i C-star 2018. Konferencja zakończyła się panelem dyskusyjnym z udziałem prelegentów i specjalnie zaproszonych gości. W całym wydarzeniu udział wzięło około 80 osób.

 

więcej ...

Szkolenie EXPO MARKETING

 

W dniu 12 października 2017 w Business Centre Club w Warszawie odbyło się szkolenie dot. marketingu wystawienniczego o temacie: „stoisko targowe, które więcej sprzedaje”. Organizatorem wydarzenia była firma Promedia z Panem Jerzym Osiką, ekspertem ds. sprzedaży i marketingu na czele. Nasze przedstawicielstwo jako partner wydarzenia również było obecne. Prezes A.S. Messe Consulting, Pani Agnieszka Strzelczyk-Walczak jako prelegent wydarzenia, wystąpiła z prezentacją pt. „Cele biznesowe a aranżacja stoiska na targach” i jako ekspert brała udział w panelu dyskusyjnym. Szkolenie skierowane było do prezesów i właścicieli firm, dyrektorów sprzedaży i marketingu oraz menedżerów i specjalistów ds. eksportu. W tegorocznej edycji Expo Marketing udział wzięli wystawcy targów krajowych i zagranicznych, zainteresowani podnoszeniem efektywności działań wystawienniczych oraz firmy, które planują wystawiać się na targach i chcą to robić efektywnie. W przerwach między poszczególnymi blokami tematycznymi można było zapoznać się z ofertą poszczególnych firm odwiedzając ich stoisko. Wśród nich znajdował się również nasz punkt informacyjny, na którym promowaliśmy targi z portfolio Messe Düsseldorf dot. branży retail, takie jak EuroCis i EuroShop oraz targi na odległych rynkach, jak C-star i in-store asia. Podczas wydarzenia promowaliśmy również kampanię „Targi dają więcej”, organizowaną z ramienia Polskiej Izby Przemysłu Targowego, której Pani Prezes Agnieszka Strzelczyk-Walczak jest członkiem. W szkoleniu Expo Marketing uczestniczyło 25 przedstawicieli firm z całej Polski.

 

więcej ...

Birgit Horn, dyrektor targów A+A i grupy targów bhp w Messe Duesseldorf

 

Birgit Horn, kobieta pełna energii i pasji, dyrektor targów bhp i szkła przemysłowego w spółce Messe Duesseldorf GmbH, realizująca swoje projekty z dużym sukcesem na wielu rynkach międzynarodowych. 

Specjalnie dla Państwa rozmowa z Birgit Horn na naszym blogu www.messeundduesseldorf.blogspot.com.

Zapraszamy do sekcji Meiner Meinung nach...Leute

więcej ...

Ludzie na stoisku targowym

Ludzie na stoisku targowym.


„Ludzie dzielą się na trzy grupy: ci którzy powodują zdarzenia, ci którzy obserwują zdarzenia,
ci którzy nigdy nie zrozumieli tego co się zdarza” *

*Pino Pellegrino – włoski autor książek, wierszy, aforyzmów

 

Co te trzy grupy ludzi mają wspólnego z targami, ekspozycją i pracującym na nim personelem?

O tym w najnowszym artykule pt. "Ludzie na stoisku targowym"

 

Zapraszamy na nasz blog i lektury tekstu autorstwa Agnieszki Strzelczyk-Walczak, Prezes/CEO A.S. Messe Consulting Sp. z o.o..

więcej ...

eTicket Shop REHACARE, A+A, MEDICA i COMPAMED otwarte

eTicket Shop REHACARE, A+A, MEDICA i COMPAMED otwarte !!!

 

Ruszyła sprzedaż biletów wstępu na targi:

 

- 1 - dniowy bilet wstępu - 23 EUR (zakup online)

 

 - 1 - dniowy bilet wstępu - 25 EUR (zakup online)
 - 4 - dniowy bilet wstępu - 75 EUR (zakup online)


 

 - 1 - dniowy bilet wstępu - 25 EUR (zakup online)
 - 4 - dniowy bilet wstępu - 75 EUR (zakup online)

 

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, do zakładki "NA SKRÓTY", zakładka "vouchery, bilety na targi",
gdzie zamieszczone są formularze zamówienia.

 

ZAMÓW "vouchery, bilety na targi"

 

więcej ...

Po Wakacjach

Dzień dobry po Wakacjach !!!

Zgodnie z zapowiedzią wracamy do Was i wkraczamy w nowy sezon targowy.
Zapewniamy, że będzie się dużo działo i chcielibyśmy, byście w tym uczestniczyli. Nowe targi, nowe projekty z naszymi partnerami, nowe wyzwania, rynki, obecni i nowi klienci. Oficjalnie kończymy czas wypoczynku i wracamy do pracy.

By uniknąć zbyt dużego wstrząsu spowodowanego zmianą czasu urlopowego na czas pracy, postaramy się łagodnie wprowadzić Was w sezon jesienny i zapraszamy na nasz blog Meiner Meinung nach...Duesseldorf do zapowiedzi kulturalnych miasta Düsseldorf.

Po wakacjach ! Zapowiedzi kulturalne na wrzesień.

Życzymy miłej lektury.

więcej ...

Życzymy wspaniałych wakacji !!!

 

 

Co robić w Duesseldorfie w lipcu?

Na naszym blogu podpowiadamy co w najbliższym czasie będzie się działo w Duesseldorfie i na co warto zwrócić uwagę.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Bloga "Meiner Meinung nach...Duesseldorf" i lektury artykułu pt. "Życzymy wspaniałych wakacji!".

więcej ...

Marketing wystawienniczy, firma, gra planszowa, PIPT i Daleki Wschód to Jacek Kisiała

Marketing wystawienniczy, firma, gra planszowa, PIPT i Daleki Wschód to Jacek Kisiała

 

Pan Jacek Kisiała, współwłaściciel Extend Vision, człowiek o nowoczesnym spojrzeniu na wystawiennictwo, zaangażowany w prace Polskiej Izby Przemysłu Targowego oraz w realizację kampanii "Targi dają więcej".
Do tego osoba o wielu doświadczeniach i spostrzeżeniach ze swoich licznych wyjazdów i działań na rynkach Dalekiego Wschodu.

Zapraszamy na rozmowę !!!

 

 

"Rozmowa z Jackiem Kisiałą - ekspertem targowym i znawcą Dalekiego Wschodu."

 

 

 

 

więcej ...

Polacy przygotowani na handel przyszłości

 

Polacy przygotowani na handel przyszłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O zagranicznej ekspansji polskich firm retailowych oraz zainteresowaniu rodzimego handlu nowymi rozwiązaniami mówi Agnieszka Strzelczyk-Walczak, prezes zarządu A.S. Messe Consulting sp. z o.o. przedstawicielstwa Messe Düsseldorf w Polsce.

 

więcej ...

Odliczanie do drupa 2020 rozpoczęte

 

Odliczanie do drupa 2020 rozpoczęte !!!

 

Już tylko 1 141 dni do rozpoczęcia 17 edycji targów drupa w Duesseldorfie.

W dniu dzisiejszym, tj. 9.05.2017 ruszyła rejestracja firm do udziału w drupa. Rejestracji jako wystawca można dokonać online na stronie www.drupa.com.

Poniżej bezpośredni link do formularza zgłoszenia:

Become an exhibitor

 

Już wkrótce wszystkie firmy zarejestrowane w systemie Messe Duesseldorf GmbH otrzymają przesyłkę pocztową zawierającą pakiet dokumentów z informacjami dot. najbliższej edycji targów drupa. 

Przy tych targach liczy się piękne wydanie :)

 

Rejestracja online kończy się 31 października 2018 r.

 

Dzięki prostej ścieżce działania, nowej strategii komunikacyjnej i pionierskim tematom wyróżniającym najbliższą edycję targów drupa liczymy, że w Duesseldorfie,  w czerwcu 2020 roku ponownie spotka się branża producentów materiałow i technologii drukarskich z całego świata by zaprezentować moc innowacji.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na drupa 2020.

 

Do zobaczenia za 3 lata, 1 miesiąc i 14 dni !!!

 

 

więcej ...

Messe Duseldorf - nowa odsłona www

 

Messe Düsseldorf - nowa odsłona www

 

Wiosna przyniosła wiele ciekawych zmian w Messe Düsseldorf GmbH.
Zmienia się kalendarz targów, rozkwitają nowe projekty, rozrasta się centrum targowe w Düsseldorfie i dojrzewa strona www.

Zapraszamy na www.messe-duesseldorf.de w nowej odłonie.

Nowoczesnej, przyjaznej i bardziej przejrzystej ...

 

www.messe-duesseldorf.de

 

 

więcej ...

e-Shop interpack 2017 otwarty !!!

 

e-Shop interpack 2017 otwarty !!!

 

Ruszyła sprzedaż biletów wstępu na targi:

 

 • interpack 2017 - Buy eTicket


  - 1 - dniowy bilet wstępu - 52 EUR (zakup online)
  - 3 - dniowy bilet wstępu - 105 EUR (zakup online)


   

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, do zakładki "NA SKRÓTY", zakładka "vouchery, bilety na targi", gdzie zamieszczone są formularze zamówienia.

 

ZAMÓW "vouchery, bilety na targi"

 

 

więcej ...

ProWein pączkuje, nowe edycje w Hongkongu i Singapurze

 

ProWein pączkuje, nowe edycje w Hongkongu i Singapurze

ProWein to targi organizowane przez Messe Düsseldorf od ponad 20 lat w Düsseldorfie. Uznawane są dzią za jedną z najważniejszych imprez na świecie poświęconą w całości winom, alkoholom, a wzbogaconą o sektor wód mineralnych oraz akcesoriów dla potrzeb branży.
Każda kolejna edycja targów ProWein to spektakularny sukces. W 2016 roku w nadreńskim święcie wina wzięło udział 6 200 wystawców oraz 55 000 odwiedzających.
 
Od kilku lat Messe Düsseldorf z powodzeniem przenosi znany model z Düsseldorfu na rynki azjatyckie.
Tam też powstały targi: ProWine Asia w Singapurze / Hongkong i ProWine China w Szanghaju.
 
Zapraszamy do poznania nowych projektów.
 
 
 
 
 

więcej ...

Co ma wspólnego dyrektor targów ProWein z chińskim koszykarzem

 

Co ma wspólnego Marius Berlemann, dyrektor targów ProWein z Yao Ming, chińskim koszykarzem?

 

Dziś zapraszamy na nasz blog www.messeundduesseldorf.blogspot.com na rozmowę z Mariusem Berlemannem - dyrektorem targów ProWein and Global Head Wine & Spirits w Messe Düsseldorf. 

Wszyscy chcemy się dowiedzieć czym jest dla niego wino i co ma wspólnego z chińskim koszykarzem.

 

Więcej na naszym blogu w artykule "Co ma wspólnego Marius Berlemann, dyrektor targów ProWein z Yao Ming, chińskim koszykarzem?".

 

 

Zdjęcia: Messe Düsseldorf GmbH

więcej ...

GDS Summer 2017 - zmiana lokalizacji

 

Szanowni Państwo,

chcieliśmy uprzejmie poinformować o nadchodzących zmianach jakie szykują się na kolejne edycje targów GDS.

GDS Winter 2017, które odbędzie się w dniach 7 – 9.02.2017 po raz ostatni będzie się odbywać na terenach Messe Düsseldorf GmbH.

Kolejna letnia edycja zapowiedziana jest na koniec sierpnia/początek września 2017 i będzie organizowana przez firmę Igedo – specjalizującą się w branży mody. Zmianie ulegnie także lokalizacja targów. Kolejne edycje będą odbywały się w Areal Böhler.

W załączeniu informacja prasowa wraz ze szczegółami.

 

GDS Summer 2017 - nowa lokalizacja

 

 

więcej ...

Budujemy nową halę w Duesseldorfie

Budujemy nową halę w Duesseldorfie
 


Budowa nowego wejścia od strony południowej, a tuż obok niego hali numer 1, to plany centrum wystawienniczego Messe Düsseldorf na nadchodzące lata.
Głównym założeniem tej przebudowy jest zapewnienie maksymalnej funkcjonalności oraz zachowanie łatwego dostępu dla samochodów, autobusów czy taksówek, innymi słowy centrum pragnie wyjść naprzeciw odwiedzającym targi i ułatwić im bezpośredni dojazd na tereny wystawiennicze.

Inwestycja będzie kosztowała 140 mln euro, a prace rozpoczną się po targach Interpack w czerwcu 2017 roku i będą trwały jeszcze przez cały  rok 2018. Nowo zaprojektowana hala 1 o powierzchni większej niż 12 000 m2 będzie oddana do użytku latem 2019 roku.

Szczegóły dot. planów rozbudowy i modernizacji centrum wystawienniczego w Düsseldorfie oraz wizualizacje w artykule pt. "Budujemy nową halę w Düsseldorfie" zamieszczonym na naszym blogu.

 

"Budujemy nową halę w Düsseldorfie"

 

Zapraszamy do lektury.

 

 

więcej ...

Valve World Expo Dusseldorf

 

12.350 odwiedzających w ciągu trzech dni targów

Targi Valve World Expo 2016 odwiedziło 12.350 specjalistów z 88 krajów.
Około 70% gości przybyło na targi zza granicy, głównie z Włoch, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji i Hiszpanii oraz ze stale wykazujących wzrost gospodarczych regionów Azji, Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Ameryki Południowej.

 

Większość odwiedzających kierowała swoją uwagę w tym roku na armatury, ich komponenty i części, siłowniki, ustawniki pozycyjne, usługi inżynieryjne, oprogramowania, kompresory oraz towarzystwa i wydawnictwa. Około 50% to użytkownicy i producenci  armatury. Za nimi uplasowali się przedstawiciele handlu armaturą, usługodawcy, pozostali przedstawiciele handlu i rzemiosła.

 

Podsumowanie targów Valve World Expo na naszym blogu:

 

http://messeundduesseldorf.blogspot.com/2016/12/valve-world-expo-duesseldorf-2016-czesc_13.html

 

Zapraszamy.

 

więcej ...

Branżowe Programy Promocji

Branżowe Programy Promocji

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło kolejną edycję Branżowych Programów Promocji (BPP).

W ramach każdego z programów określono działania promocyjne dla przedsiębiorców, w których możliwe jest uzyskanie dofinansowania ze środków Programu Inteligentny Rozwój (działania 3.3.2 i 3.3.3).

Branże dla których już zatwierdzono programy promocji to:
• sprzęt medyczny,
• IT/ICT,
• kosmetyki,
• jachty i łodzie rekreacyjne,
• meble,
• polskie specjalności żywnościowe,
• usługi prozdrowotne,

Zakresy programów dla pozostałych 5 branż (maszyny i urządzenia, biotechnologia i farmaceutyka, moda polska, budowa i wykańczanie budowli, części samochodowe i lotnicze) są opracowywane. Kolejny konkurs dot. wsparcia przedsiębiorców w ramach poddziałania 3.3.3 PO IR ogłoszony zostanie 10 października br.


Udział w programach promocji umożliwi mikro, małym i średnim przedsiębiorcom ekspansję na nowe, perspektywiczne rynki poza unijne, często odległe i kosztowne, których ze względu na istniejące ryzyko i koszty przedsiębiorcy dotąd nie brali pod uwagę w swoich planach eksportowych. Na większości z tych rynków działania promocyjne polskich przedsiębiorców uzupełnione zostaną o działania informacyjne oraz medialne, które wzmocnią przekaz promocyjny.

Wszystkie działania podejmowane w ramach programu wzmocnione zostaną ideą Marki Polskiej Gospodarki, tak aby budować świadomość marki i umacniać jej pozycję na rynkach zagranicznych.


Szczegółowe informacje, na bieżąco aktualizowane, znajdują się na stronie Ministerstwa Rozwoju.

 

Źródło: PIPT, biuletyn nr 20, 7.09.2016


 

więcej ...

Medal z okazji Jubileuszu 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej

 

Medal dla Pani Agnieszki Strzelczyk-Walczak z okazji Jubileuszu 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej

 

W dniu 8 czerwca br., podczas Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Przemysłu Targowego w Warszawie, odbyło się uroczyste wręczenie medali z okazji Jubileuszu 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej.

Medal z rąk Wiceprezesa Krajowej Izby Gospodarczej, Pana Marka Kłoczki, otrzymała prezes A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. – Pani Agnieszka Strzelczyk-Walczak.

Medalami wyróżnieni zostali również: Pan Andrzej Bobiński (prezes zarządu firmy Transmeble International), Pan Andrzej Meliński (prezes zarządu firmy Meliński Minuth), Pan Ryszard Migdalski (dyrektor firmy ZIAD Bielsko-Biała), Pan Ryszard Puciato (prezes zarządu World Expo International), Pan Wawrzyniec Wierzejewski (prezes zarządu firmy Media Expo) oraz Pan Zenon Żurek (prezes firmy Partner).

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Zdjęcia: PIPT, www.polfair.pl

więcej ...

W kilka tygodni „po”

 

W kilka tygodni „po” - śmiało możemy powiedzieć: Światowy Dzień Targów 2016 zjednoczył branżę targową na świecie.

Pierwszy w historii Światowy Dzień Targów, obchodzony w dniu 8 czerwca 2016 roku, zmobilizował tysiące profesjonalistów z branży targowej na całym świecie. Inicjatywa oficjalnie ustanowiona przez UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, m.in. z inicjatywy Polskiej Izby Przemysłu Targowego, ma na celu przede wszystkim uświadomienie ogromnego znaczenia społecznego i gospodarczego przemysłu targowego. Przy wsparciu UFI powstała wyjątkowa sieć współpracy złożona z 56 krajowych stowarzyszeń branży targowej, dzięki którym z powodzeniem przeprowadzono ogromną akcję promocyjną Światowy Dzień Targów.

 

Targi: liczby mówią

W ramach projektu Światowy Dzień Targów, partnerzy tej inicjatywy udostępnili statystyki, które obrazują skalę przemysłu targowego na świecie i jego wartość.

Marketing face-to-face (twarzą w twarz) to jeden z najbardziej efektywnych kanałów medialnych w zakresie pozyskiwania klientów i potencjalnych partnerów biznesowych. To właśnie targi oferują tak ważną możliwość spotkania twarzą w twarz z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowym, przyciągając w sumie na świecie ponad 260 milionów zwiedzających rocznie.

Targi nie tylko są w stanie pobudzać rozwój poszczególnych rynków branżowych, lecz generalnie stymulują wzrost gospodarczy i rozwój infrastruktury. Wartość światowego przemysłu targowego szacuje się na 55 miliardów USD.

Targi umożliwiają prezentacji w jednym miejscu wiodących produktów w danej branży oraz innowacji. Dzięki 4,4 milionom przedsiębiorstw uczestniczących co roku w targach na świecie, targi wspierają rozwój handlu i oddziałują jako silny instrument internacjonalizacji.

 

#GED16 i jego zasięg

Projekt Światowy Dzień Targów pozwolił także pogłębić wiedzę o tym różnorodnym i wyjątkowym miejscu pracy, jakim są targi i przemysł targowy. Tysiące profesjonalistów przemysłu targowego włączyło się w działania i wydarzenia zorganizowane z tej okazji w 60 państwach na całym świecie.

Akcję Światowy Dzień Targów 2016 wsparły stowarzyszenia i firmy targowe, uczelnie wyższe i indywidualni wykładowcy akademiccy. Ponadto wielu indywidualnych organizatorów targów, operatorów obiektów targowych, firmy świadczące usługi dla targów zorganizowało w swoich firmach własne obchody z okazji Światowego Dnia Targów.
 

Do sukcesu kampanii Światowy Dzień Targów w dużym stopniu przyczyniły się media społecznościowe i działania w Internecie. Tylko w sam dzień 8 czerwca, opublikowano tysiące tweedów, setki tzw. selfie z logo Światowego Dnia Targów. Odbyły się także dziesiątki specjalnych wydarzeń poświęconych Światowemu Dniu Targów, które umożliwiły profesjonalistom targowym prezentację funkcji targów i zwiększenie świadomości klientów i partnerów na temat znaczenia przemysłu targowego na świecie. W tym oczywiście, w Polsce!

Media społecznościowe - Facebook, Twitter, YouTube i LinkedIn w ciągu ostatnich kilku miesięcy buzowały prezentacjami działań pod hasztagiem #GED. Grupa użytkowników Facebooka na profilu Światowy Dzień Targów w okresie przed 8 czerwca 206 r. wzrastała średnio dziennie o około 200 nowych osób. Pojawiły się niezliczone zdjęcia, filmiki video, informacje prasowe, artykuły prasowe i dyskusje, hasztag #GED16 był w ciągłym użyciu. Jeden z filmików video opublikowany dla wsparcia projektu Światowy Dzień Targów w ciągu pierwszych 24 godzin obejrzało 60 000 widzów.  

 

Ogromny odzew z jakim spotkała się pierwsza w historii kampania „Światowy Dzień Targów” dowodzi, że ta akcja była bardzo potrzebna. Chcielibyśmy wyrazić podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu Światowego Dnia Targów 2016. Zachęcam każdego do dalszego promowania znaczenia targów, do dzielenia się z informacjami na temat targów, a wreszcie do zaznaczenia w kalendarzu 2017 roku daty 7 czerwca, a w kolejnych latach - pierwszej środy czerwca, jako daty kolejnych akcji - Światowy Dzień Targów. Właśnie w te dni ponownie świętować będziemy Światowy Dzień Targów.”, stwierdził Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego.

Po analizie wciąż napływających z poszczególnych państw do UFI raportów na temat działań zrealizowanych w ramach projektu Światowy Dzień Targów 2016, UFI wraz z Partnerami kampanii z całego świata w nadchodzących tygodniach opracuje koncepcję ŚDT 2017. UFI będzie kontynuowało rolę globalnego centrum koordynującego działania kampanii ŚDT przez wszystkie zaangażowane stowarzyszenia targowe.

Z pełną listą działań podjętych z okazji Światowego Dnia Targów i zgłoszonych do UFI, można zapoznać się na stronie www.ufi.org/ged , gdzie znajduje się aktualizowana na bieżąco lista działań.

Partnerami projektu „Światowy Dzień Targów” oficjalnie ustanowionego w styczniu 2016 r. są następujące stowarzyszenia targowe: UFI (Świat) oraz AAXO i EXSA (Afryka Południowa), AEFI i CFI (Włochy), AEO (Wielka Brytania), AFE (Hiszpania), AFECA (Azja), AFIDA (Ameryka Środowa i Południowa), AMPROFEC (Meksyk), AOCA (Argentyna), AUMA and Fairlink (Szwecja), FAMAB (Niemcy), CAEM (Kanada), CEFA i CENTREX (Europa Środkowa), EEAA (Australoazja), EEIA (Unia Europejska), HKECIA (Hong Kong), IAEE i SISO (USA), IECA (Indonezja), IEIA (Indie), IELA (świat), IFES (świat), LECA (Liban), MACEOS (Malezja), MFTA (Makao), PCEI (Polska), RUEF (Rosja), TEA (Tajlandia), UBRAFE (Brazylia) and UNIMEV (Francja).

 

 

Źródło: Polska Izba Przemysłu Targowego, www.polfair.pl

więcej ...

LOVE targowo-eventowe w Światowy Dzień Targów 2016

 

LOVE targowo-eventowe w Światowy Dzień Targów 2016

Jedni borykają się ze stereotypem nobliwych biznesmenów, a drudzy z łatką wiecznych imprezowiczów. Do tej pory nie przeszkadzało im to we wspólnej pracy i interesach aż do wczoraj… kiedy polska branża targowa i eventowa postanowiły „zalegalizować” swój związek i pokazać wszystkim jak dużą czują do siebie miętę.

Wg statystyk Polskiej Izby Przemysłu Targowego w Polsce średnio co jeden dzień odbywają się targi, a ponad połowie tych wydarzeń towarzyszą eventy. Branże targową i eventową łączy zatem o wiele więcej, niż nam się wszystkim wydaje. Aby tego dowieść 8 czerwca, w Światowy Dzień Targów w Warszawie spotkali się przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw targowych, stowarzyszeń i branży MICE by porozmawiać o wspólnych projektach, nowych przedsięwzięciach oraz popularyzowaniu dobrych praktyk.

Jako, że żadna historia miłosna nie może się obejść bez głównych bohaterów, na ołtarzu wspólnych biznesowych projektów stanęli: Magdalena Kondas, redaktor naczelna MeetingPlanner.pl, od lat organizująca i promująca eventy oraz Przemysław Trawa, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego i szef Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na znak, że obie branże mają się ku sobie i bliska jest im dalsza profesjonalizacja i integracja środowiska, para zmieniła statusy na Facebooku.

Życzymy 100 lat „młodej parze” i trzymamy kciuki za owoce ich współpracy!

 

Źródło: Polska Izba Przemysłu Targowego

więcej ...

Glass technology live i ... wiele innych

 

Glass technology live i ... wiele innychPraktyczny, wieloaspektowy i zawsze z ręką na pulsie - program imprez towarzyszących targów glasstec 2016 po raz kolejny będzie pełen nowych atrakcji.

Pokazy specjalne, kongresy i sympozja są idealnie dopasowane do aktualnych wyzwań i trendów w różnych sektorach, aby móc zapewnić gościom niezrównane dodatkowe korzyści.
Połączenie zorientowanych na przyszłość eksponatów, praktycznych możliwości aplikacji wraz z  profesjonalnym know-how świadczy o niczym innym, jak o unikalności targów glasstec 2016.

Bogaty program towarzyszący obejmuje między innymi:
 
• Niezwykłe show i sympozjum „Glass technology live”, które  jest niewątpliwie siłą napędową przemysłu. Pokaz specjalny, wykraczający poza temat, jest zaaranżowany dla poszczególnych sektorów, do których są przydzieleni odpowiedni wystawcy
 
• „Function meets glass” – konferencja pokazująca specjalne procesy i technologie do produkcji i wykończenia funkcjonalnego szkła
 
•  AUTO GLASS ARENA - nowe trendy w przeszkleniu pojazdów, kompleksowy program wykładów, a także konkurs szyb samochodowych
 
• " GLASS ART" - wystawa prezentująca wysokiej klasy eksponaty wybitnych artystów
• SOLARPEQ - jako nieodłączna część Glasstec - pokaz innowacyjnych technologii słonecznych, prezentujący maszyny i urządzenia, a także komponenty i materiały do ​​produkcji energii słonecznej
 
•   “Competence Center Glass + Fasade”
 
•   Engineered Transparency
 
•   Kongres dla Architektów
 
 
Więcej o programie targów glasstec 2016 na naszym blogu - artykuł "Glass technology live i ... wiele więcej" oraz na www.glasstec.de
 

Zdjęcia: Messe Duesseldorf

 

więcej ...

#TDW

 

#TDW


Targi i wystawy to jedno z najstarszych narzędzi marketingowych na świecie. Dziś, w dobie technologii i Internetu, często pojawiają się głosy, że targi to przeżytek, że są lepsze metody dotarcia do wybranej grupy docelowej. Są tacy, którzy twierdzą, że targi są dla ludzi starszych a młodzi powinni wiązać swoją drogę do sukcesu ze sprzedażą online i światem social media.

Polska Izba Przemysłu Targowego (PIPT), której my również jesteśmy członkiem, mówi STOP! Nic bardziej mylnego. Targi to nie przeżytek, a sprawdzone narzędzie marketingowe. Mają do zaoferowania więcej, niż tylko powierzchnię wystawienniczą. Po prostu…TARGI DAJĄ WIĘCEJ!

(SPOT – FILM) https://www.youtube.com/watch?v=Tswkwy75z2A

Pod takim właśnie hasłem ruszyła zorganizowana przez PIPT ogólnopolska kampania promująca targi, jako nowoczesnego i skutecznego narzędzia dla każdej firmy – również tej młodej i niedoświadczonej. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że targi dają…dają nowe kontakty, dają wiedzę o sytuacji w branży, dają wymierne korzyść (często, zwłaszcza w przypadku targów B2C są to od razu korzyści finansowe), dają kontakty w ilości nieosiągalnej nigdzie indziej.

Kampania, która została zainaugurowana w maju tego roku i ma trwać 12 miesięcy, pokazuje siłę targów, ich zalety i przewagę nad innymi narzędziami marketingu i sprzedaży. Pokazuje targi jako kompleksowy instrument promocji, który nie stoi w miejscu, a rozwija się, ciągle ewoluuje i wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego handlu, marketingu i reklamy. PIPT chce pokazać, że młodzi ludzie nie muszą się bać targów, a wykorzystywać ich różnorodność do rozwijania swoich marek.


Głównym narzędziem wykorzystywanym do promocji w kampanii ma być Internet. Dlaczego?
Bo nowoczesne narzędzia marketingowe wykorzystują nowoczesne sposoby komunikacji. Od strony targidajawiecej.pl (http://targidajawiecej.pl/) po kanały social media. Od teraz hashtag #TDW ma kojarzyć się młodym ludziom z możliwościami, korzyściami i nowoczesnością.

 

Poza promocją online hasła kampanii i informacje o niej będzie można zobaczyć w TVP Info, Multikinie oraz prasie branżowej i ekonomicznej. My z pewnością będziemy Was na bieżąco informowali o bieżących działaniach prowadzonych przez PIPT.

 

Zapraszamy na stronę kampanii oraz na jej profil na Facbooku (https://www.facebook.com/TargiDajaWiecej/?fref=ts).

Śledźcie, polubcie i udostępniajcie, bo Wam targi też mogą dać więcej!

 

 

więcej ...

Ewa Sala - wszechstronna artystka polskiej sceny beauty

 

Ewa Sala - wszechstronna artystka polskiej sceny beauty

 

Kim jest Ewa Sala, czyli obecnie już Ewa Blecharczyk?

 

Krótko - polska uczestniczka Międzynarodowych Mistrzostw "International Make Up Championships" w Duesseldorfie w 2013 roku

Krótko - bardzo wszechstronna artystka polskiej sceny beauty

Więcej - ...

 

Więcej na naszym blogu w artykule "Ewa Sala - wszechstronna artystka polskiej sceny beauty".

 

Zdjęcia: zdjęcia z archiwum własnego Ewy Blecharczyk


 

więcej ...

Dorint Hotel Duesseldorf w Neuss

 

Dorint Hotel Duesseldorf w Neuss

Lista rzeczy, które trzeba przygotować przed każdym wyjazdem służbowym jest w zasadzie zawsze taka sama. Jeśli tylko jest to wyjazd kilkudniowy, wówczas na pewno trzeba zarezerwować nocleg. I teraz pojawia się pytanie: gdzie? Czy ma to być hostel, pokój gościnny czy hotel? A jeśli hotel to który?

Dziś na naszym blogu opinia z pobytu w hotelu Dorint Hotel Duesseldorf w Neuss.

Mam nadzieję, że opinia jednej z naszych koleżanek będzie przydatna.

 

Zapraszamy na: http://messeundduesseldorf.blogspot.com/2016/04/dorint-hotel-duesseldorf-w-neuss.html

 

 

 

więcej ...

Sprzedaż stacjonarna a internetowa - EuroCIS 2016

 

Sprzedaż stacjonarna a internetowa - EuroCIS 2016

 

Międzynarodowe Targi Technologii w Handlu -  EuroCIS 2016 już za nami!


W czasie 3 dni targowych wystawcy zaprezentowali rewelacyjne rozwiązania. Od dawna wiadomo, że w handlu nie chodzi już tylko o rywalizację  sprzedaży stacjonarnej z internetową, lecz o obopólną współpracę i przenikanie się tych kanałów. Już teraz, ale w przyszłości jeszcze bardziej, to klient zadecyduje gdzie, kiedy i w jaki sposób chciałby zebrać informacje dotyczące produktu i za pomocą którego kanału złożyć zamówienie, czy to przez smartfona, tablet, komputer, czy na miejscu, w stacjonarnym punkcie sprzedaży.

To dlatego wszystkie rozwiązania wspierające sprzedawców w realizacji ich wielokanałowej strategii tj. dialogu z klientem za pomocą wszystkich kanałów były tym, na czym EuroCIS 2016 w głównej mierze skupił uwagę odwiedzających.

Więcej na naszym blogu w artykule: "Sprzedaż stacjonarna a internetowa - EuroCIS 2016"

 

Zdjęcie: Messe Duesseldorf GmbH

 

więcej ...

Opakowania i tworzywa sztuczne zapraszają do Moskwy

 

Opakowania i tworzywa sztuczne zapraszają do Moskwy.

 

Targów K oraz interpack nie trzeba nikomu przedstawiać, ale nie każdy wie, że obie imprezy targowe mają swoje odwzorowania na rynku rosyjskim. Targi UPAKOVKA/Upak Italia oraz interplastica, bo o nich mowa, co roku, z sukcesem, odbywają się w Moskwie na terenach targowych EXPOCENTRE.

interplastica to targi dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, obejmujące tematyką maszyny oraz wyposażenie do produkcji, przetwórstwa i obróbki tworzyw sztucznych.

 

Targi UPAKOVKA/UPAK ITALIA to bardzo popularne w przemyśle opakowaniowym targi obejmujące tematyką maszyny oraz wyposażenie dla produkcji opakowań, maszyn pakujących, maszyn cukierniczych, środków opakowaniowych i logistyki.
 

W 2015 roku w targach UPAKOVKA / UPAK ITALIA i interplastica udział wzięło 950 wystawców z 35 krajów świata, którzy zaprezentowali swoje oferty produktowe gronu blisko 20 000 odwiedzających.

Najbliższa edycja targów odbędzie się w dniach 26 – 29 stycznia 2016.

Zapraszamy na targi.

Więcej na naszym blogu w artykule pt. “Opakowania i tworzywa sztuczne zapraszają do Moskwy”.

 

 

 

więcej ...

World of MEDICA

 

 

„World of MEDICA”

 

Międzynarodowe Targi Wyposażenia i Aparatury Medycznej MEDICA w Duesseldorfie wraz z 10 innymi międzynarodowymi imprezami branżowymi tworzą wielką rodzinę targów skierowanych dla przemysłu medycznego. To wielka rodzina targów branżowych funkcjonująca pod hasłem „World of MEDICA”.

 

 

 

więcej ...

Biznes biznesem ale komfort też ważny

Pobyt na targach, zarówno dla pracowników firm uczestniczących w targach jako wystawcy oraz dla wszystkich osób odwiedzających targi w interesach powinien być przyjemny, a przede wszystkim komfortowy. Dlaczego? W czasie kilku dni targowych obie strony – wystawcy i odwiedzający – muszą skupić się na interesach. Dlatego też organizator targów, poza stworzeniem im profesjonalnej platformy do kontaktu, stara się również zapewnić wiele rozwiązań usprawniających poruszanie się i funkcjonowanie na terenie centrum wystawienniczego.

W czasie pobytu na targach w Dusseldorfie, w strategicznych miejscach centrum wystawienniczego ulokowane są m.in. :

- biuro podróży

- bank i bankomat

- wypożyczalnia samochodów

- pokój dziecka

- restauracje

- punkty medyczne

- szatnia

- punkt pocztowy

- fryzjer

- kaplica

- sklepiki z artykułami spożywczymi

- sklep z artykułami technicznymi

 

Szczegóły dot. zakresu usług świadczonych przez poszczególne punkty oraz możliwości skorzystania z nich znajdą Państwo na:

http://www.messe-duesseldorf.com/tradefair/service/visitors/service-abc-913.php5

oraz na naszym blogu w artykułach:

 1. „Usług targowych ciąg dalszy” – 10.09.2015
 2. „Sklepy i fryzjer na targach” – 7.09.2015
 3. „Gastronomia na targach w Duesseldorfie” – 3.09.2015
 4. „Duesseldorf Marketing & Tourismus” – 2.09.2015

 

więcej ...

Zapraszamy na naszego BLOGA

 

Szanowni Państwo, 

pragniemy z nieskrywaną przyjemnością zaprosić Państwa na naszego firmowego bloga: messeundduesseldorf.blogspot.com

Pomysł na rozpoczęcie tego bloga wpadł mi do głowy właśnie w Duesseldorfie, w Centrum Prasowym na terenie targów.
Odwiedzałam bardzo nietypowe, niszowe targi zaworów Valve World Expo. Był szary, mroczny dzień na początku grudnia 2014. Piłam kawę w centrum prasowym. Zawsze w delegacji mam wbrew pozorom najwięcej czasu na rozmyślania ...

Zapraszamy do lektury !

 

 

 

 

więcej ...

Najlepsze przedstawicielstwo roku !!!

 

Najlepsze przedstawicielstwo na Europę Środkowo-Wschodnią 

 

Uprzejmie informujemy, że A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. – przedstawicielstwo Messe Düsseldorf GmbH w Polsce zostało nagrodzone i otrzymało tytuł Najlepszego przedstawicielstwa w Europie Środkowo-Wschodniej w roku 2014.

W dniu 23 października tego roku, podczas corocznego spotkania przedstawicielstw Messe Düsseldorf GmbH na ręce pani Agnieszki Strzelczyk-Walczak, prezes A.S. Messe Consulting Sp. z o.o., trafił tytuł i nagroda dla najlepszego przedstawicielstwa na Europę Centralną i Wschodnią w 2014 roku.

 

 

więcej ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Zamknij