AKTUALNOŚCI

Back To Business - B2B

więcej ...


PROTaction

więcej ...


Inteligentna pomoc i innowacje - targi REHACARE

więcej ...

 

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami na temat reprezentowanych przez nasze biuro targów.

Życzymy miłej lektury.

 

 

 

 

Rewelacyjny wynik targów EuroCIS 2018        ►       www.ambiente.info.pl


"Liczne prekursorskie innowacje pozytywnie wpływają na inwestycje w handlu. Mobilne rozwiązania, samodzielne skanowanie, sztuczna inteligencja i wirtualna rzeczywistość to elementy charakteryzujące nowoczesne zakupy.

Targi EuroCIS 2018 ugruntowały swą pozycję wiodących targów specjalistycznych w dziedzinie technologii sprzedażowych. W ciągu trzech dni targów, od 28 lutego do 01 marca, do Düsseldorfu przybyło prawie 12 000 odwiedzających z kraju i zza granicy. Do tej pory nie odnotowano tak dużej liczby odwiedzających (2016: 10 253). Tym samym targi EuroCIS wykazują we wszystkich swoich elementach składowych znaczne wzrosty – nawet liczba wystawców wynosząca 470 przedsiębiorstw pochodzących z 29 państw oraz wynajęta powierzchnia wystawiennicza 13 400 m² znacznie przebiły ubiegłoroczne wyniki (2016: 411 / 10 767)." ...

Czytaj więcej


6 marca 2018 

 

 

ProWein a la polacca       ►       "Czas Wina"


"Zwiedzić wszystkie pawilony targowe, to jak próbować okrążyć świat w trzy dni. Pomijając ogromne pawilony narodowe Francji, Niemiec czy Włoch, gdzienależałoby spędzić przynajmniej po kilka godzin, mniejsze ekspozycje kusiły różnorodnością. Debiutujący na ProWein Azerbejdżan, dwudziestu wystawców z Węgier, wina z Kanady i Stanów, ogromny sektor win organicznych czy stoisko piosenkarza Stinga, osobiście promującego w pierwszym dniu targów swoje toskańskie II Palagio - pytanie "co wybrać?" padało w wielu językach." ...

Czytaj więcej


czerwiec - lipiec 2017

 

 

Czy twój szef słyszał o BHP? Spójrz na swoje stanowisko pracy       ►       www.Wyborcza.pl, Tylko Zdrowie 


"– O bezpieczeństwie pracy dyskutuje się coraz częściej w kontekście kolejnej fali digitalizacji. Zupełną nowością w tym temacie jest pojawiająca się w związku z aktualnymi zagrożeniami terrorystycznymi tematyka safe & security, np. cyberbezpieczeństwo. Kolejnym wyróżniającym się dzisiaj zagadnieniem jest obciążenie psychiczne pracujących – mówił Bruno Zwingmann, prezes Federalnego Stowarzyszenia na rzecz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zapowiadając wrześniowe Targi Bezpieczeństwa i Medycyny Pracy A+A w Düsseldorfie."

Czytaj więcej


02 czerwca 2017

 

 

Targi interpack 2017 - podsumowanie       ►       www.opakowania.com.pl


Targi interpack 2017 to największe na świecie targi zarówno dla branży opakowań jak i spokrewnionego z nią przemysłu procesowego. Tegoroczna edycja targów odnotowała rekordowy udział 2 865 przedsiębiorstw, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed rozpoczęciem. Rekordowa była również ilość odwiedzających, wynosząca 170 500, z czego większość przybyła do Düsseldorfu zza granicy.

2017-06-01

 

 

ProWein 2017. Trzy dni bez płaszcza.       ►       www.vinisfera.pl


Winiarskie targi ProWein w Düsseldorfie w tym roku odbyły się w dniach 19-21 marca. Już wiemy, że ProWein nie zwalnia tempa, bije kolejne rekordy. Raport potargowy donosi: było 6500 tysiąca wystawców z ponad 60. krajów z najróżniejszych stron świata. Najliczniej przybyli wystwcy z Włoch (1600), Francji (1500), Niemiec (1000), Nowego Świata (600) oraz Austrii, Hiszpanii, Portugalii. Nie zabrakło też odwiedzajacych – 58.500 wizytujących z branży. Ze 130 krajów świata (dla porównania w 2016 było ich 55.700 ze 126. krajów).

Czytaj więcej

2017-05-31

 

 

Międzynarodowy charakter na rekordowym poziomie       ►       "Ważenie, Dozowanie, Pakowanie" 


"Targi interpack 2017 – największe na świecie targi w branży opakowań i w spokrewnionym z nią przemyśle procesowym – jeszcze przed rozpoczęciem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Targi odnotowały rekordowy udział 2 865 przedsiębiorstw. W dniach 04–10 maja na Targach interpack panowała niepowtarzalna atmosfera, a kolejny rekord polegał na tym, że 74% wszystkich 170 500 odwiedzających przybyło do Düsseldorfu zza granicy, zaś ¾ spośród nich to osoby podejmujące decyzje."

Czytaj więcej

Nr 3, 2017 r.

 

 

ProWein 2017. Trzy dni bez płaszcza.       ►       "Rynki Alkoholowe"


... Zazwyczaj każdy z odwiedzających ma swój mniej lub bardziej przemyślany plan na odwiedziny. Ja w tym roku zdecydowałem się sprawdzić egzotykę, tzn. spotkać jak najwięcej winiarni, spróbować win, z miejsc bardziej odległych, rzeczy mało znane, rzadkie, których szanse na odwiedzenie czy spotkanie ich w sklepach są niewielkie, a także wina z kategorii naturalnych.

Czytaj więcej

maj 2017

 

 

Weblog ist bei polnischen Kunden beliebt       ►       "RHEINISCHE POST"


Agnieszka Strzelczyk-Walczak ist mit ihren sechs Mitarbeitern das Gesicht der Messe in Polen - mit einer ganz eigenen Online-Strategie.

Czytaj więcej

poniedziałek, 24. kwietnia 2017

 

 

Nowe Technologie w natarciu       ►       "Wiadomości Handlowe"


Inteligentne lodówki, systemy koordynujące współpracę sklepów z dostawcami, programy monitorujące zachowania klientów, POS-y zmieniające kształty...
Rozwiązań prezentowanych na targach EuroShop 2017 było więcej niż marek własnych w dyskontach.


Czytaj więcej

3/2017 (163)

 

 

W Düsseldorfie - jak za dawnych lat       ►       "Żagle"


Najnowsza edycja prestiżowych targów nautycznych Boot Düsseldorfie pokazała, że po kryzysowych latach w branży zaczyna powiewać coraz większym optymizmem. Hale pękały w szwach od licznych jachtów i łodzi, a chętnych do obejrzenia było więcej niż miejsc w kolejce dojazdowej.

Czytaj więcej 1                              Czytaj więcej 2

Nr 03 marzec 2017

 

 

Targi opakowań interpack 2017 pod nową marką       ►       www.rynekpapierniczy.pl


Etykieta „interpack alliance“ obejmować będzie w przyszłości wszelkie międzynarodowe imprezy Messe Düsseldorf mieszczące się w portfolio Processing & Packaging. Wystawcy i goście będą mogli rozpoznać poszczególne imprezy targowe pod wspólnym znakiem firmowym nawiązującym do interpack. Ponadto planuje się ujednolicenie wizerunku poszczególnych targów i dopasowanie ich do kolorów interpack.

Częścią interpack alliance, poza wyróżnionymi w nazwie targami flagowymi, są następujące imprezy: upakovka (Moskwa), food pex (Szanghaj), bulk pex (Szanghaj), pacpro Asia (Szanghaj), components (Szanghaj) pacprocess India / IndiaPack i food pex India (Mumbaj, New Delhi) components (Düsseldorf), food processing & packaging exposyum Kenia (Nairobi), indopack (Dżakarta) oraz process expo (Chicago). Imprezy chińskie odbywają się co dwa lata połączone jako Shanghai World of Packaging (swop). upakovka w styczniu 2017 to pierwsza impreza, która zaprezentuje się z nowym logo.

05.03.2017

 

 

interpack alliance - nowa marka obejmująca targi Processing&Packaging       ►       www.plastech.pl


Etykieta “interpack alliance” obejmować będzie w przyszłości wszelkie międzynarodowe imprezy Messe Düsseldorf mieszczące się w portfolio Processing & Packaging. Wystawcy i goście będą mogli rozpoznać poszczególne imprezy targowe pod wspólnym znakiem firmowym nawiązującym do interpack. Ponadto planuje się ujednolicenie wizerunku poszczególnych targów i dopasowanie ich do kolorów interpack.

03.03.2017 

 

 

Polacy przygotowani na handel przyszłości       ►       "FASHIONBUSINESS.PL"


Wywiad z Agnieszką Strzelczyk-Walczak, prezesem zarządu A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. przedstawicielstwa Messe Düsseldorf w Polsce. 

Czytaj więcej

Nr 1 / 17

 

 

GLASSTEC 2016: Okiem naukowca i konstruktora       ►       www.swiat-szkla.pl


W dniach 19-23 października 2016 r., w Düsseldorfie, odbyły się Międzynarodowe Targi Produkcji i Przetwórstwa Szkła oraz Wyrobów Gotowych GLASSTEC.

Targi w Niemczech są największą imprezą tego typu w Europie. Impreza ta odbywa się cyklicznie, co dwa lata. W tegorocznej edycji targów swoje produkty i usługi zaprezentowało ponad 1200 wystawców z całego świata, a 40 000 zwiedzających z ponad 100 krajów miało możliwość poznania innowacyjnych rozwiązań i systemów, wymiany doświadczeń z ekspertami oraz poznania tajników specjalistycznej wiedzy. Głównym celem pobytu uczestników na targach jest możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych, w szczególności z firmami, które operują głównie po drugiej stronie globu.

07.12.2016 

 

 

Niepowtarzalny klimat targów K 2016       ►       Świat Obrabiarek


Międzynarodowy przemysł tworzyw sztucznych i kauczukowych jest w świetnej kondycji. Korzysta z rosnącego choć wymagającego rynku konsumentów i kieruje się w stronę innowacji. Nadzwyczaj dobra koniunktura tej gałęzi gospodarki oraz pozytywne perspektywy to elementy charakteryzujące te największe na świcie targi branżowe. Mają one jednocześnie wpływ na niepowtarzalny nastrój wszystkich 3 285 wystawców. 

Czytaj więcej

Nr 11-12 listopad-grudzień 2016 

 

 

DRUPA 2016: Touch the future       ►     Print and Publishing


W tym roku zaplanowano nowy kierunek strategiczny i wygląd drupy oraz 1 650 wystawców, z ponad 50 krajów. Co więcej, od tej edycji targi odbywać się będą już nie co cztery, a co trzy lata, w formacie skróconym do 11 dni. Tym razem organizatorzy przedstawili motto targów "touch the future", idealnie odzwierciedlające rzadki jak dotąd, tak intensywny proces transformacji, któremu podlega branża. Targi drupa mają być platformą do prezentowania technologii przyszłości takich jak druk, produkcja opakowań, multichannel, druk 3D, druk użytkowy czy ekologiczny.

drupa - 1               drupa - 2               drupa - 3               drupa - 4               drupa - 5   

kwiecień/maj 2016 

 

GLASSTEC 2016: Kluczowi gracze branży szkła jak zwykle na miejscu       ►     www.swiat-szkla.pl


Już w kwietniu b.r. wszystkie wiodące w skali międzynarodowej firmy z branży w sposób wiążący potwierdziły swój udział w GLASSTEC 2016. Liczba zgłoszonych wystawców – i tym samym zarezerwowanej powierzchni wystawowej – już teraz przekracza poziom ostatniej edycji targów. W 2014 r., na poprzedniej edycji targów, 1217 oferentów maszyn i urządzeń, przemysł szklarski i rzemiosło zajęło powierzchnie 60 601 m2. Z tego 63% to byli wystawcy, którzy przyjechali do Düsseldorfu spoza Niemiec.

Od ponad 40 lat GLASSTEC wyznacza trendy i jest jednocześnie zwierciadłem odbijającym stan branży szklarskiej.

06.07.2016 

 

Budowanie wizerunku firmy ... w Niemczech?      ►     www.stoisko.pl


O targach w Niemczech, z Panią Agnieszką Strzelczyk-Walczak, członkiem Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego, rozmawiała Zuzanna Żemła - stoisko.pl

05.02.2016 

 

Glasstec 2016 20-23.09 Düsseldorf     ►     www.zawod-architekt.pl


Międzynarodowe Targi Produkcji i Przetwórstwa Szkła to wiodąca na świecie impreza w tej branży z ok. 1 200 wystawcami z 50 krajów. Targom towarzyszą liczne pokazy specjalne i konferencje tematyczne, np. o zastosowaniu szkła na elewacji.

styczeń 2016

 

Trendy w retailu: fuzja online i offline       ►     www.fashionbusiness.pl


Targi technologii dla handlu Eurocis w Düsseldorfie dowiodły, że branża retailowa ma olbrzymi potencjał innowacyjny i nieograniczone możliwości rozwoju. Ostatnia edycja imprezy przebiegła pod znakiem sprzedaży wielokanałowej czyli omnichannel commerce ...

17.07.2015 

 

GDS i Tag it!: nie tylko buty       ►     www.fashionbusiness.pl


29 – 31 lipca 2015 w Düsseldorfie będą miały miejsce targi  obuwia GDS. Razem z nimi odbędzie się Tag it! – impreza dla firm poszukujących wyrobów obuwniczych i odzieżowych, które mogą sprzedawać pod własną marką ...

16.06.2015 

 

GDS: zadowoleni zwiedzający        ►     www.fashionbusiness.pl


Na tegorocznych targach GDS zaprezentowało się 900 marek w trzech działach tematycznych, a dodatkowe 160 wystawców zostało zlokalizowanych na tag it! – sektorowi poświęconemu produkcji na zlecenie. Organizatorzy zanotowali delikatny wzrost liczby odwiedzających. Oprócz kupców i przedstawicieli mediów, trzeciego dnia na imprezie pojawiło się 150 blogerów ...

10.03.2015 

 

ProWein 2014: migawki prywatne      ►     www.magazynwino.pl


Coraz mniej lubię duże winiarskie imprezy. Wino to nie jest materia, z którą należy obcować w tłoku i hałasie. A jednak trudno mi sobie odmówić przynajmniej dwudniowego pobytu w Düsseldorfie pod koniec marca. W tym roku byłem na ProWeinie całe trzy dni, a i tak czasu było za mało. I choć do niektórych tuzów trzeba rzeczywiście się poprzepychać, zazwyczaj znajdzie się miejsce i czas na spokojne zdegustowanie tego, na co ma się chęć. ...

sierpień 2014

 

EUROSHOP     ►     MODA FORUM


Targi w Düsseldorfie stały się imprezą wręcz kultową. Każdy szanujący się visual merchandiser powinien odbyć pielgrzymkę do niemieckiej "kilkudniowej świątyni retailu". Kiedy już tam dotrze, może się zdziwić: że targi EUROSHOP to nie tylko VM, że wystawy systemów chłodniczych zajmują tyle samo (a może nawet więcej) miejsca niż ekspozycje manekinów - oraz że nowe media i technologie ułatwiające sprzedaż wielokanałową najwyraźniej wypierają "stare" techniki sprzedaży. W Polsce wydaje się to wręcz dziwnem, skoro VM jest czymś tak nowym ...

Czytaj więcej - 1                              Czytaj więcej - 2                              Czytaj więcej - 3

lipiec 2014

 

C-Star: nowe targi czyli EuroShop w Szanghaju     ►     MODA FORUM


W dniach 13-15 maja 2015 r. odbędą się targi C-Star - pierwsze w Szanghaju. Wydarzenie, należące do rodziny targów EuroShop, zostało dostosowane do charakteru chińskiego rynku. Już 300 firm z 38 krajów wyraziło zainteresowanie wystawieniem się na nowych targach handlu detalicznego. ...
Podczas C-Star, podobnie jak w trakcie EuroShop 2014, kluczową rolę będzie odgrywać motyw sprzedaży wielokanałowej, ponieważ Chińska Republika Ludowa jest najbardziej atrakcyjnym rosnącym rynkiem dla działalności e-commerce ...

Czytaj więcej

lipiec 2014

 

Kierunek Düsseldorf     ►     HUSH WARSAW


Zamiast zastanawiać się, czy warto pokazać się za granicą, lepiej zapytać po prostu... gdzie.
GDS, czyli targi Global Destination for Shoes & Accesories są nie tylko miejscem spotkań przedstawicieli branży z całego świata, ale przede wszystkim wyznacznikiem trendów i inspiracji na nadchodzące sezony. O tym, dlaczego warto je odwiedzić HUSH Warsaw opowiada Kirstin Deutelmoser*, dyrektor targów.

Czytaj więcej

czerwiec 2014

 

ProWein 2014 - czyli najwięcej wina w jedym miejscu     ►     www.winozrowerem.com


Targi Pro Wein obchodziły w tym roku swoje 20-lecie – gruba impreza, na której nie mogło zabraknąć i mnie oraz prawie 5 tysięcy wystawców, ponad 45 tysięcy zwiedzających i pewnie około tysiąca żurnalistów. Ogólny misz masz z całego świata.
Na wyjazd zdecydowałam się już dawno, zarezerwowałam hotel (co prawda w Berlinie, zamiast w Dusseldorfie i w lutym, zamiast w marcu, ale wszystko odkręciłam). Zrobiłam wizytówki, co by wyglądać bardziej profesjonalnie.

Ale zawsze muszę zostawić coś na ostatnią chwilę. I zostawiłam ...

29.03.2014

 

Projekty przyszłości - EuroShop 2014 z silną polską reprezentacją     ►     www.polfair.pl


Kontakty, szanse, perspektywy. Dla handlu. Dla jego partnerów. Dla przyszłości. To w skrócie targi Euroshop, odbywające się w Düsseldorfie. To zarówno największe w świecie targi dóbr inwestycyjnych dla handlu i jego partnerów, jak i niezbędna, realna platforma przyszłościowych trendów, wizji i impresji handlu detalicznego. Nadchodząca, już 18 edycja EuroShop, która odbędzie się od 16. do 20. lutego 2014 roku będzie obowiązkowym terminem dla decydentów z branży i wyznacznikiem kierunku rozwoju. W tej najważniejszej branżowej imprezie weźmie udział prawie 70 wystawców z Polski ...

17.10.2013

 

Niełatwo spiąć budżet na udział w targach     ►     www.firma.pb.pl


Polskie firmy chętnie sięgają po dofinansowanie do udziału w targach. Ale nie każdą stać, aby czekając na refundację kosztów, zamrozić część pieniędzy przez dłuższy czas ...

02.10.2013

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Zamknij