” When heart meets business ”

www.messe-duesseldorf.de

 


 

Messe Düsseldorf   to aktualnie jedna z 5 odnoszących największe sukcesy na świecie firm zajmujących się organizacją targów i wystaw.

Messe Düsseldorf to niemiecka firma założona w Düsseldorfie w 1947 roku. Dziś to organizator targów o mocno ugruntowanej i stabilnej pozycji na świecie.  Międzynarodowa sieć oddziałów (7 biur), 12 filii  i 77 zagranicznych przedstawicielstw obsługujących 141 krajów tworzą z Messe Düsseldorf firmę z globalną siecią kontaktów.

 

Grupę Messe Düsseldorf tworzą firmy:

Messe Düsseldorf GmbH  –  Niemcy
Messe Düsseldorf ASIA Pte. Ltd.  –  Singapur
Messe Düsseldorf North America Inc.  –  USA
Messe Düsseldorf Moskau OOO  –  Rosja
Messe Düsseldorf India Pvt. Ltd.  –  Indie
Messe Düsseldorf Japan Ltd.  –  Japonia
Messe Düsseldorf (Shanghai) Co., Ltd.  –  Chiny
Messe Düsseldorf China Ltd. – Chiny

 

 

W centrum wystawienniczym w Düsseldorfie odbywa się około 50 projektów targowych, z czego 23 to projekty będące liderami na światową skalę. Mistrzowskie projekty targowe dot. pięciu obszarów specjalizacji: maszyny, urządzenia i sprzęt, handel detaliczny, handel i usługi, medycyna i opieka zdrowotna, moda i styl życia, a także wypoczynek.

Każdego roku ponad 30.000 wystawców prezentuje swoje produkty i usługi grupie ponad  1,5 miliona zwiedzających z różnych branż na targach branżowych w Düsseldorfie.

Messe Düsseldorf organizuje targi branżowe również zagranicą, w miastach będących ważnymi ośrodkami handlu.    Dlatego właśnie firma organizuje targi w: Nairobi / Kenia, Jakarta / Indonezja, Mumbaj – New Delhi / Indie, Chicago – Houston / USA, Moskwa – Nowokuźnieck / Rosja,   Shanghai / Chiny, Singapur, Bangkok / Tajlandia, Bogota / Kolumbia, Sao Paulo / Brazylia, Dubaj / Zjednoczone Emiraty Arabskie  …

 


Kompleks targowy w Düsseldorfie zajmuje obszar 63 000 metrów kwadratowych.

* 305 727 m2 z 18 halami wystawienniczymi
* 262 727 m2 powierzchni wystawienniczej w halach targowych
* 43 000 m2 powierzchni zewnętrznej
* centrum kongresowe CCD Congress Center Düsseldorf
* stadion sportowy Merkur Spiel-Arena
* Caravan Salon – ośrodki i parking dla kamperów
* parkingi

Przedstawicielstwa Messe Düsseldorf na świecie

 

 

 

Centrum wystawiennicze w Düsseldorfie znajduje się w Nadrenii Północnej-Westfalii, w samym środku największego obszaru gospodarczego w Niemczech.
Położone jest w odległości około dwóch km. od Starego Miasta w Düsseldorfie, z jednej strony, i trzeciego co do wielkości lotniska w Niemczech, z drugiej strony.

 

 

Plan centrum wystawienniczego w Düsseldorfie.

 

Źródło:  Messe Düsseldorf GmbH